Taş Yünü Mantolama Sistem

TAş YÜNÜ       
 

 

* Standart Sistem ürünü

          YAPIşTIRMA HARCI       
 

Sistem yapıştırma harcı, ısı yalıtım panellerinin yapıştırılmasında kullanılan çimento esaslı yüksek yapıştırma özelliğine sahip ve firmamızca özenle araştırılarak uygulayıcılar için tedarik edilmiş yapıştırıcıdır.
25 kg lık paketler halinde sunulan yapıştırma harcı yaklaşık 6,5 - 7 litre su ile karıştırılarak uygulamaya hazır hale getirilir. 25 kilogramlık 1 torba yapıştırıcı harcı ile yaklaşık olarak 5 m2 lık xps levhaya uygulanabilir. Öbekli olarak yada taraklı mala vasıtası Taş Yününe uygulanır. Uygulanacak alan kaba sıva ile tesviye edilmiş toz, kir ve yağdan arındırılmış olmalıdır. Levhaların duvara yapıştırma işlemi tamamlandığında taşan harçlar temizlenmelidir.

* Standart Sistem ürünü

          DÜBEL        
 

Yüksek yoğunluklu polietilen den PE üretilmiştir. ısı ve ses köprülerini önlemek, Taş Yünü panellerinin, yapı ömrü boyunca ideal tutunma sağlaması için kullanılır. 
Levha yapıştırma işleminden 24 saat sonra kullanılır. Her bir levhaya 6 adet kullanılması gerekir. Levha köşelerine 4 adet vetasına 2 adet olacak şekilde uygulanır.

 

* Standart Sistem ürünü

          FİLE        
 

Bina yüzeyinde oluşacak gerilmeler sonucu oluşabilecek çatlamaları önlemek için ilk kat ve ikinci kat sıva harcının arasına uygulanır. Alkali Kimyasallara ve alevlenmeye karsı dayanıklı olarak 160 gr/m2 birim ağırlıkta sunulan Beypan sistem sıva filesi uygulayıcılar için özenle seçilerek tedarik edilmiştir. 
Çelik mala yardımıyla ilk kat Beypan sistem sıva harcına gömülerek uygulanır.

Tavsiye edilen uygulama şekli ile Son kat  sistem sıva harcı uygulaması ile tamamlanan Beypan sistem ısı yalıtım uygulaması ile nihayet duvarımız ideal dekoratif uygulamalara ve boyama işlemine hazır vaziyettedir.

 

* Standart Sistem ürünü

          SIVA HARCI       
 

Sistem sıva harcı, Taş Yünü panelleri üzerine uygulanmak amacı ile uygulayıcılar için özenle araştırılıp tedarik edilmiş, çimento esaslı yüksek yapışma özelliğine sahip sıva malzemesidir. File uygulamasından önce ilk kat olarak 2 mm kalınlığında ve file sonrası olmak üzere 2 kat uygulanır. İkinci kat çelik mala yardımı ile düzgün bir yüzey elde edilecek şekilde ve kalınlıkta uygulanmalıdır
25 kg lık torbalar halında sunulan sistem sıva harcının iki kat olarak uygulanması ile 5 m2 lik alanın sıvası yapılabilir.

* Standart Sistem ürünü

        KÖşE PROFİLİ